O mnie


Cześć. Jestem Dominik. Swoją przygodę z CB radiem rozpocząłem w wieku 15 lat. Wtedy kupiłem swój pierwszy zestaw - radio Magnum MX i krótką antenę magnesową. Brakowało mi zasilacza, ale znalazłem jakiś regulowany w domu. Wszystko podłączyłem i mogłem prowadzić nasłuchy. Nadawać nie próbowałem, bo mógłbym chcieć więcej od zasilacza niż mi oferował. Ale w krótkim czasie sprawiłem sobie 3A zasilacz do mojego radia.

Pewnego dnia, gdy rozmawiały ze sobą dwie stacje bazowe, włączyłem się do rozmowy. Moja pierwsza przeprowadzona łączność. Dowiedziałem się wtedy wielu informacji. Kolejną rzeczą, którą zakupiłem do mojego sprzętu radiowego był SWR Meter. Tak przekonałem się dopiero po rozmowie ze znającymy się na rzeczy radiowcami, że to jest ważną rzeczą. Doczytałem więcej o temacie strojenia anten i zestroiłem swoją. Gdy nadeszły cieplejsze dni postanowiłem tą antenę przenieść na dach. Zasięg miałem nieco większy, mniej zakłóceń od różnych urządzeń pracujących w mieszkaniu - same plusy. Jednak było ciągle mało... Szukałem jakiejś dłuższej anteny. W końcu nastał ten dzień i na dachu stanęła antena 1/2 fali. Oczywiście cały czas wgłębiając się w temat CB stwierdziłem, że może by kupić jakiś mikrofon ze wzmocnieniem, ponieważ dalekie stacje mnie za dobrze nie odbierały. Poczytałem trochę i kupiłem maas KM-2020. Na takim zestawie już długo pracowałem.

Teraz na miejscu Magnuma jest President Jackson, którego odkupiłem od znajomego. Uważam, że już nie ma potrzeby zmiany radia, to jest dla mnie wystarczające. Aktualnie zdjęcia mojego sprzętu możecie obejrzeć w Moja baza

loading..